Opublikowane na Algas Kamieniarstwo - Zakład Kamieniarski Bojszowy (https://www.algas.com.pl/)

O firmie

Zakład kamieniarski „ALGAS” jest firmą rodzinną  założoną  w 1980 roku. W pierwszych latach naszej działalności zajmowaliśmy się głównie cięciem i obróbką marmuru Biała Marianna . Wraz z rozwojem firmy zaczęliśmy sprowadzać bloki granitowe z różnych stron świata, co wiązało się z potrzebą zakupu dodatkowych maszyn w tym 3-metrowej piły do przecinania bloków skalnych na slaby (płyty).  Obecnie nasz zakład zajmuje się  produkcją i montażem nagrobków, elementów budowlanych takich jak: schody, parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki ścienne i podłogowe, lady barowe oraz okładziny kominkowe.

W swojej ofercie posiadamy wiele  kolorów kamienia.  Głównie są to granity i marmury oraz kwarcogranity. Obecnie jednak największym zainteresowaniem naszych Klientów cieszy się granit ze względu na swoje cechy oraz szeroką możliwość zastosowania w budownictwie.

Granit jest najtwardszą i najbardziej wytrzymałą skałą.  Posiada wiele kolorów, a więc jest kamieniem dekoracyjnym. Jest odporny na wiele czynników zewnętrznych takich jak: wysoka lub niska temperatura. Jest niepalny, twardy, trwały, odporny na ścieranie.
 
Marmur naturalny zaliczany jest do kamieni średnio twardych, trwałych, ale o wysokiej nasiąkliwości. Marmury zastosowane w kuchniach i łazienkach mogą łatwo ulec zaplamieniu, więc należy je zabezpieczać specjalnymi impregnatami.Ze względu na cechy dekoracyjne, marmur jest często używanym materiałem w architekturze wnętrz. Można go zastosować na okładziny elewacyjne i kominkowe, parapety wewnętrzne, posadzki.

Galeria granit:

Adres źródła: https://www.algas.com.pl/o-firmie